Tarp kūjo ir priekalo

Pralėkė dar viena savaitė. Įtraukė į įvykių sukūrį ne vien aktyvų pilietį – žmogų, bet ir paprastesniais, tik jam vienam prasmę turinčiais dalykais gyvenantį. Įvykių Ukrainoje fone – LR Prezidento rinkimai, Eurovizija, aibės nematomų, nerimą keliančių ženklų.

Kas bjauriau – nokstantis sovietinis pulinys rytuose, ar „humaniškų ir civilizuotų“ Vakarų brukama šiuolaikinio ir išlaisvėjusio žmogaus karikatūra? Jei pirmieji daugmaž prognozuojami, jų ideologija nuspėjama, nes ne vienas pergyvenome sovietinį režimą, tai pastarieji- itin delikatūs pateikėjai visko, kas normalų žmogų ne tik glumina, bet ir verčia dar labiau užsisklęsti savo šeimoje, permąstyti tūkstantmečiais Gamtos ir Dievo formuotą santykių, lytiškumo sampratą. Kokie bus mūsų vaikai paaugę? Ar sulauksime anūkų? Juk auklėjimo „receptai“, kuriais vadovavosi mūsų tėvai ir seneliai jau ne tie, neatitinkantys Europos „normų“.

Senutė bedantė ir bestuburė Europa, desperatiškai apžergusi rusiškų dujų vamzdį merdėja. O mirštančiam būdinga kliedėti. Baisumas tame, kad kliedesiai vėliau patvirtinami nutukusių europarlamentarų balsais, antspaudais, įstatymais, direktyvomis, nesustabdomai skverbiasi į mūsų gyvenimus, kasdienybę, santykį su SAVO vaikais, net...lovą.

Gal todėl Lietuvoje suaktyvėjo domėjimasis krašto apsauga, nes votis Rytuose jau tvinkčioja?

Tai gerai, vadinasi šioje vietoje mes dar sveiki. Bet kaip nustatyti mūsų atsparumą kitai invazijai – metodiškiems, nuosekliai vykdomiems bandymams ištvirkinti mūsų protus ir kūnus iki medūzos pavidalo? Po vaivorykštine, dažnai traktuojama, kaip pacifistine vėliava buriasi tikrai ne meilės ir taikos balandėliai, bet itin sumaniai sukonstruotos destruktyvios ideologijos atstovai.

Todėl negalime likti abejingi savo kalbai, tradicijoms, savišvietai. Mes privalome dalyvauti visuose rinkimuose ir nepalikti spragų tiems, kurie nori mus matyti silpnais, paklusniais ir priklausomais.

Kiek mūsų belikę...

Komentarų: 5

Monika

Pridurti galima nebent tai, kad nesveika gyvensena pagaliau rodo pasėkmes. Rūkančios, geriančios merginos, nesveika mityba...štai ir turim "norrmą", nukrypysią nuo normos. Jei kalbame apie eurovizijos nugalėtoją.

Klausimukas

O kas šito teksto autorius? Ir agitacija čia prieš ką ar už ką? Beje, nematau ženklų, kad Rytuose nebūtų homoseksualų ir visokios kitos bjaurasties. Be to ne tiek mums kažkas kažką bruka kiek mes patys savanoriškai  į visokį brudą linkstam..

Monika

Jei atidžiau skaitytumėt dienoraščius, autorių suprastumėt iš pirmo sakinio Blum 3 Kiekvienas turi savo terminus, sakinio struktūrą...

Komentuoti