Iš didelio rašto išėjo iš....

... vieną šaltą rudens vakarą ėmė moksleivių tėvų komitetas ir sumąstė - nereikia abitūros egzaminų - stresas vaikučiams.

Pati esu mama. Taip, noriu savo vaikams gero. Taip, egzaminai kelia stresą... Bet, palaukite! Juk tai absoluti nesąmonė. Norisi tų tėvų paklausti ko jie vietoje medaus į arbatą dėjo...

Pirma, žinias patikrinti būtina. O kaip kitaip vaikui įsivertinti, kiek jis pasiekė? Juk mokintis 12 metų ne juokas. Visa tai turi būti kažkaip įvertinta. Galų gale... kokia turi būti stipri valia, kad nepamestų motyvacijos mokintis karts nuo karto, ypač žinodami, kad nebus įvertinti..

Antra, nuo kada stresas yra vertinamas kaip vienareikšmiškas blogis? Jis juk ir savotiškas varikliukas. Laikėme mes tuos egzaminus, stresavome, bet nenumirėme. O jei jau taip bijoma, mokintis reikia. O jei ir mokinantis baisu neišlaikyti egzaminų, tai ne egzaminus panaikinti reikia, o tobulinti mokymo programas. Jos nėra pritaikytos prie šiuolaikinio gyvenimo, technologijų ir mūsų tempo.

Jei bijoma pačio streso reiškinio, suskurkime darželius- mokyklas. Bet ne tokius, kokie yra dabar - darželiai-pradinės, o darželis- viurinė mokykla Biggrin Su maitinimu 4 kartus, su pietų miegeliu ir pampersų keitimu. Skamba juokingai? Kur gi ne... Bet streso nebūtų Biggrin

Ar tikrai apsaugdami nuo streso nedarome meškos paslaugos savo vaikams? Jei mylime juos, rūpinamės... leiskime jiems stresuoti, leiskime jiems laikyti abitūros egzaminus. Jų gyvenime laukia daug stresų. Ir prie jų reikia pratintis. Išlieka stipriausi.

 

Komentarų: 2

Asta

as irgi pries siltnamio salygas. Kodel senais laikais budavo baigiamieji, paskui stojamieji, pries tai - paruosiamieji gzaminai. O dbr jau nebeliko stojamuju, pagal valstybinius priima i aukstasias. Pries kelis metus reikdavo min  triju valstybiniu, paskui uzteko ir dvieju, siemet , berods, jau prieme isvis be valstybiniu. Kiek galima ta kartele nuleidineti? Dbr jau nebenori ir baigiamuju. Tai isvis tegul nesimoko:) Metai is metu abiturientai bukeja....gal cia taip ir turi buti pagal ES standartus:)

Monika

Gal tikrai, kam tu mokslu. Reikia tu darbo ranku Lietuvai, oi reikia. Baltarankiu gi apsciai jau...

Komentuoti