Rusiški kompiuteriai

Kaip toje patarlėje? Geriau vėliau, negu niekada. Pradėta prekiauti rusiškais kompiuteriais su rusišku procesoriumi Эльбрус-4С. Balandžio pabaigoje pradėta serverių «Эльбрус 4.4» ir personalinių kompiuterių «Эльбрус-401» gamyba. Šie kompiuteriai tenkins gynybos ministerijos poreikius, tačiau vėliau jais galės naudotis ir eiliniai piliečiai. Pasak šios naujienos šaltinio - „informacinio karo, vykstančio tarp didžiausių valstybių metu, būtent saugumui būtina skirti didžiausią dėmesį. Eksploitai, kurių apstu užsieniniuose procesoriuose – tai potenciali grėsmė šaliai, kuri naudoja tuos procesorius“

Personalinis kompiuteris «Эльбрус-401» su Эльбрус-4С procesoriumi (taktinis dažnis 800 Mhz, ribinis našumas 50 Gflopsų) skirtas dirbti operatoriams, organizuojant mikroserverių ir informacinių terminalų, naudojamų gamybos automatizavime ir ten, kur reikia padidinto saugumo darbą. Sistemą sudaro 24 GB operatyvinė atmintis su plėtros galimybe iki 96 GB, 1TB standusis diskas ir mSATA 128 GB kaupiklis. Video sistemą sudaro 6000 serijos ATI Radeon. Korpusas – MiniTower, o vartojama galia apie 450 W.

 

«Эльбрус 4.4» serveriuose veiks keturi Эльбрус-4С procesoriai, palaikantys iki 384 GB opratyvinės atminties. Šiuos serverius valdys «Эльбрус» operacijų sistema, sukurta Linux branduolio pagrindu. Taip pat juose bus galima naudoti Windows OS ir įvairius Linux varijantus.

 

Šiuo metu įsigyti kompiuterius ir serverius gali tik juridiniai asmenys. Kada bus pradėta prekiauti namų kompiuteriais, kompanija МЦСТ nepraneša. Viešoje erdvėje nutylima ir apie šių įrenginių kainas, tačiau pateikia jas individualiai, atsižvelgdami į potencialių pirkėjų poreikius (pašnibždomis: «Эльбрус-401» kaina-200.000 rublių arba 3.500 €).


Versdamas šią publikaciją prisiminiau seną sovietinį šūkį: „Советская микросхема - самая болшая микросхема в мире!“.

 

Komentuoti