Powerwall

Elonas Maskas šiuo metu dirba su gigantišku akumuliatoriumi didžiuliams elektros energijos kiekiams saugoti. Daugelis mūsų įsivaizduoja, kad tai didelė spinta, sudaryta iš akumuliatorių baterijų. Iš tiesų Powerwall baterija pasirodė itin stilinga ir visiškai ne didžiulė. Ji net primena garsios firmos Apple produkciją.

Ličio jonų akumuliatorius Powerwall skirtas saugoti elektros energiją, gautą iš saulės baterijų. Tačiau, jei mūsų namuose nėra saulės baterijų, nutrūkus pagrindiniam elektros energijos tiekimui, mes galėsime ir toliau komfortiškai skaityti, žiūrėti televizorių, linksmintis su draugais ar ruošti maistą, kai kiti gyventojai degins žvakes ar žibintuvėlius.

Powerwall akumuliatorius buvo pristatytas vienoje Los Andželo dizaino studijoje. Šis įrenginys bus kelių versijų: orientuotas į verslą vadinsis Powerpack, o įprastas akumuliatorius, skirtas namams bus dviejų tipų: 10 kWh (kaina 3500 USD) ir 7 kWh (kaina 3000 USD). Kiek kainuos verslui skirti gaminiai dar neskelbiama. Akumuliatoriaus galia 2 kW (max. 3,3 kW), įtampa 350-400 V kai srovės stipris 5 A (max. 8,5 A). Akumuliatoriaus dydis 130x86x18 cm., o svoris – 100 kg. Korpuso spalva, priklausomai nuo pageidavimų, bus įvairi. Žurnalistams buvo pristatyti raudonos, baltos ir juodos spalvos modeliai. Powerwall normaliai veiks nuo -20 iki +43 laipsnių pagal Celcijų temperatūros diapazone. Garantinis tarnavimo laikas – 10 metų. Jau šios vasaros pabaigoje pirkėjai galės įsigyti pirmuosius Powerwall gaminius. Juos montuos tik sertifikuoti specialistai. Užsisakyti šiuos akumuliatorius galima oficialioje kompanijos Tesla svetainėje. Elonas Maskas taip pat planuoja pradėti šių akumuliatorių pardavimą Vokietijoje ir Australijoje.

 


 

Tik vienas komentaras...

Komentuoti