Po 25 metų

1920 metais žymus amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas interviu žurnalui „Amerikos mokslas“ prasitarė, jog siekia sukurti aparatą, leisiantį bendrauti su mirusiais. Nuo to laiko daugybės mokslininkų protus užvaldė idėja apie ryšį su išėjusiųjų pasauliu.


Huawei mobiliųjų prietaisų skyriaus prezidentas Kevinas Ho pareiškė, kad ateityje komunikatorių pagalba naudotojai galės bendrauti su mirusiais giminaičiais. Bloomberg skelbia, kad į prietaisą bus įkraunama žmogaus sąmonė.

CES Asia konferencijoje, vykusioje Šanchajuje top-menedžeris pabrėžė, kad verslo idėjas ir prognozes Huawei gamintojai dažnai grindžia filmais apie ateitį (pvz. „Matrica“). Pasak Kevino Ho po 25 metų skurdas, badas, ligos arba mirtis nebebus žmonijos problema. Skaičiavimo galios tam laikui taps surogatu, kuris bus naudojamas perėjimui iš mūsų pasaulio į skaitmeninę erdvę.

Ho teigimu, ateities pranešimų gaviklius galėsime naudoti bendravimui su mirusiais giminaičiais perkeltos sąmonės dėka. Tam reikės milžiniškų duomenų saugyklų, o Huawei pasiruošę dalyvauti panašiuose projektuose.

Pranešėjas pažymėjo, kad po 25 metų duomenų saugyklos gali viršyti 15 tūkst. zetabaitų (15*10^24 baitų). Duomenys bus įkraunami tiesiog į smegenis, kaip scenoje iš „Matricos“.

Suprantama, kad filmuose ir fantastinėse knygose minima dirbtinio intelekto grėsmė žmonijos gyvavimui panašiose sistemose, nes jose apstu (susi)naikinimo pavyzdžių. Todėl, Huawei nuomone, būtina jau šiandien imtis priemonių dirbtinio intelekto grėsmei suvaldyti. Kevinas Ho pareiškė, kad kompanija jau dirba ta linkme, tačiau detalių neatskleidė.


Margučio P.S. Užsienio specialiosios tarnybos, kovojančios su nusikalstamumu dažnai modeliuoja įvykių seką ar nusikaltimo scenarijų, pasitelkdamos kinematografijos ir literatūros kūrinius. Taigi, Huawei metodika futuristiniams projektams kurti ir vykdyti turėtų būti veiksminga.

Komentuoti