Netyčinė savižudybė

"Rytoj man skrydis, o aš susirgau gripu". Tai frazė iš reklamos, besisukančios nežinia kelinti metai iš eilės. Kas vyksta reklamoje toliau, tikriausiai žinote. "Atsakingas" pilotas išgeria reklamuojamų vaistų ir "atsakingai" atlieka savo pareigas. 
Kad gripas yra virusas ir plinta lašeliniu būdu, žino ir mokyklinio amžiaus vaikas. Kasmet girdime perspėjimus, kad susirgus gripu nedera niekur eiti, net pas gydytoją. Užtenka paskambinti, kad gauti nedarbingumo pažymą.  O ką darome mes? Būdami pareigingi, išgeriame vaistų ir apdaliname savo sutiktus asmenis virusu. Neišpasakytas draugiškumas. Tai čia vienas momentas. Mes sąmoningai platiname virusą. Tai labai neatsakingas požiūris. Bet dabar kiekvienas nepatenkintas suniurzgės, kad privalo dirbti ir užsidirbti. Na taip... Deja, neturime palankių sąlygų gydymuisi. Bet juk nešiodami virusą galime užkrėsti  nusiplusį senelį, nėščiąją ar kitus, kuriems tas gripas gali labai brangiai kainuoti. 

Derėtų galvoti ne tik apie kitus... Apie save - pirmiausiai. Gerti vaistus ir slopinti simptomus nėra gerai. Kadangi nesu medikė, tikrai į smulkmenas nesileisiu. Tik galiu pasakyti, kad tokių vaistų vartojimas ir ėjimas darban gali baigtis visišku nedarbingumu ar mirtimi. Netyčia, bet žudome save.

Kitas niuansas - pati reklama. Kai reklamuoja alkoholį ar tabaką, įspėja apie žalą. Reklamuodami medikamentus tik pataria (dažniausiai mikroskopinio dydžio tekstu ekrano apačioje) pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Kiek mūsų tai padaro? Neatsakingumas, tikėjimas, kad nieko nenutiks ir kad mes patys žinome, ko mums reikia... 
Mano nuomone, vaistų reklamos turėtų būti griežtai kontroliuojamos ar išvis draudžiamos. Bet deja, farmacija neliečiama kaip mafija Sad 
Ir visgi, visagalė reklama + neapgalvotas vaisto pavartojimas = netyčinė savižudybė. Nors aš sakyčiau - žmogžudystė. Tyčinė ar netyčinė - dar klausimas. 
Ką norėjau šia litanija pasakyti? Kad Lietuvai reikia griežtos vaistų apskaitos. Visi vaistai, turintys bent menkiausią šalutinį poveikį, privalo būti parduodami tik su receptu. Nes patys, deja, nesugebame savęs sukontroliuoti, esame linkę į ipochondriją ir neretai užsiimame savigyda. Tokia vaistų kontrolė būtų smūgis farmacijai, bet vartotojams būtų tik į naudą. Aš už sveiką tautą... O sveikame kūne, sako, ir siela sveika Smile 

 

Laikina

Komentarų: 9

Monika

Baisuma. Aš dėl savęs jei reikia, tai sulaukiu savo gydytojos budėjimo ir į priimamąjį važiuoju. Tada daugmaž greitai viskas vyksta. Tyrimas - atsakymas- vaistų išrašymas. Kiekvienas atvejis individualus. Žmonės skirtingo išprusimo. Vienas pvz. antibijotikus suvartos taip, kaip privaloma, kitas tik pagerėjus išmes...  

Bigudukas

Vaistai,kai dvesi tik,ar puliais spjaudais,ryji tas arklio piliules,antibijotikas ne toks ir baubas,na tik neuzsiryti ju kaip ciupa ciups,kad 33 skrandi nebutu ir tiek.
Butini vaistai geris,nebutini sudukas.
Narkomanai visi kas kava trucijasi.
Misraine varai neblogai.

Bigudukas

Ir nebantote su savo herpisais lysti laizytis.
Nors isimti padaryciau :ppp

Bigudukas

Visi vaistai prienami ir gerai(antibijotikai)
Bet,kad kisa juos i anusa,kai nelabai reikia,tai pat tiesa.
Medikas kartu su farmacininku siek tiek blabla,bet jei medikas,kaip medikas,gali ir viagros,prostamolio nekisti

Žalia rūta

Prašom išvardinti vaistus, kurie neturi JOKIO šalutinio povekio. Visiškai jokio. Aš tokių nežinau.

Monika

Šiaip sako, jei vaistas neturi šalutinio poveikio, tai jis apskritai neturi poveikio. Ką radau namuose tai Immuwash. Poveikis nežinomas Biggrin  Dar Homeovox panašus į nepiktą. Bet būna vaistų, kur vos ne insultas, infarktas šalutiniame poveikyje, o kur tik šiaip pabėrimas... Tarkim, tie nuo migrenos... Paskaičiau ir pagalvojau, geriau jau migrena, nei nutiktų kas iš galimų šalutinių. 

Žalia rūta

Ir Immuwash rekomenduojama nevartoti, kai yra paditintas jautrumas sudedamosioms dalims... vadinasi, visko gali būti.

Homeopatinių visokių dalykų daugelis gydytojų nepriskiria vaistams. Aš tokių nevartoju, o kiek teko vartoti - jokio poveikio.

Migrena - jei gera pasitaiko, tai trečią dieną, po vėmimo ir kt. gėrių, kai jau helouvynui nerekia kaukės ir grimo, o pajudėti vargiai gali, nebaisūs jokie šalutiniai poveikiai. maloniau padvsti, kai neskauda.

Asta

nera stebuklingos piliules, deja.... Na man bepigu kalbet-as beveik nesergu ir vaistu beveik nevartoju. Cia jau reiktu padekot mano genofondui. O migrena turi mano drauge. Kankinasi baisiai. O man kartais buna , kad nuo ataugu skauda galva, tai kazkaip iki pietu issivaikstau be jokiu vaistu. Kartais isgeriu plecianciu, bet kazkodel jie mane labai migdo

Klausimukas

Ei, o prie ko čia vaistai ir farmacija, jei darbdaviai spaudžia į darbą sergant eit? Be to ir gripo gripu nevadina, o tik sloga.  Lol Gal ir ne visai taip ar ne visi darbdaviai, bet... bet net mokytojos į darbą sirgdamos gripu eina, kad vaikus užkrėstų.

Komentuoti