"Metalo puta"

Mokslininkai pademonstravo naują metalo darinio tipą. Jis toks lengvas, kad neskęsta vandenyje. Inovatyvi medžiaga arba kompozitas su metalo matrica sukurta, bendradarbiaujant su JAV kariuomenės specialistais. Pavyzdžiui, karinis laivas neskęs, net esant itin rimtam korpuso pažeidimui.

Pasak britų laikraščio Daily Mail, tikimasi sumažinti ir automobilių, pagamintų, naudojant šį kompozitą degalų sąnaudas dėl jo šiluminio atsparumo ir lengvumo.
Sintaktinės putos egzistuoja seniai, tačiau tai pirmoji su metalo matrica. Medžiagą sukūrė kompanijos Deep Springs Technology ir Niujorko universiteto Politechnikos inžinerijos mokyklos specialistai.
Mokslininkai pabrėžia tokias medžiagos savybes, kaip paveldėtą iš metalų atsparumą aukštai temperatūrai, kas leidžią naudoti šį kompozitą variklių agregatuose ar dujų išmetimo sistemose.
Magnio lydynio matricos kompozitas, armuotas tuščiavidurėmis karborundo dalelėmis tėra tik 0,92 g/cm³ tankio (kai vandens tankis – 1g/cm³). Nauja medžiaga pakankamai atspari jūros vandeniui.
Pranešama, kad ši medžiaga jau po trejų metų jau bus naudojama karinės technikos gamyboje.
Sintaktinės medžiagos paslaptis – tai magnio lydynio matrica, kuri, įterpus į ją lengvas tuščiavidures silicio karbido sferas tampa panaši į putplastį. Sferos apvalkalas išlaiko 25000 svarų į kvadratinį colį (PSI) slėgį. Tai 100 kartų viršija maksimalų leistiną slėgį gaisro gesinimo žarnoje.
Kompozito tankis priklauso nuo tuščiavidurių sferų kiekio, todėl nesudėtinga keisti medžiagos savybes, priklausomai nuo jos paskirties. Ši medžiaga ateityje bus naudojama laivų denių statybai, automobilių detalėms, plaukiojančioms priemonėms ir šarvuotiems paviršiams gaminti.

 

 

Komentuoti