"Urmo" katile

Nesu kažkokia nukrypusi higienistė ar anoreksikė nenorinti akyse matyti maisto, bet kiekvienąsyk užėjus į Urmo mėsų skyrius, norisi bėgti.  Taip ir šįsyk, prabėgomis. Kvapas tas ir vaizdai. Nežinau, kaip galima ten lėtai vaikštinėti...

Užsukom į žuvų skyrių. Skanių kepsnelių ten būna. Bet ... buvau išranki ir nepirkau, kur nepatiko. Kepsneliai kaip ir visos kitos gėrybės (gal blogybės) išdėlioti padėkluose, dėžėse tiesiog atvirai ant prekystalių. Noriu apkosčiu, noriu apčiaudau. 
Taigi... apie kepsnelius. Juos pardavinėja apkūni gudriomis mažomis akimis ir smailia nosimi moteriškaitė. Tiesiog lape ją pavadinčiau. Vyro tėtis perka tuos kepsnelius. O gudrioji lapė krauna juos tiesiai iš dėžės nuo prekystalio. Aš ir sakau "kodėl ne iš šaldiklio"? Užsiveda lapė, kad puikūs kepsneliai, šalti jie, puikiausiai iki namų davažiuos. Kumšteliu tėtukui. O jam nei motais. "Na jau ne - jau aš tai taip nepirksiu" ir susirandu ne tokiom gudriom akim, bet ir įtariu - lapę... Iš karto pasitikslinu ar iš šaldiklio man įdės. Seku kiekvieną judesį. Sukrauna man kepsnelius. Misija įvykdyta. Ir tai, nėra jokių garantijų, kad tie kepsneliai nėra užšaldyti 1001 kartą Sad Na, kaip nors... net jei taip, sueis. 
Dar pakeliui "akį merkia" dailutė rūkyta lašiša, išvertusi savo riebius šonus tiesiog ant prekystalio viršaus..  Kai tėtukas ją perka, mano mintys apsiseilėja ir dar tvirčiau rankoje paspaudžiu jogurto buteliuką. Vaizduotė piešia, kaip vakare toji lašiša tiktų prie alaus... "Durne tu!" kad užriks mano slaptoji kontrolierė, kai jau sukrutinu rankinuką trauktis piniginę.  "O Higėja (sveikatos, švaros deive), apsaugok tas skanybes ir leisk joms neapčiaudėtoms pakliūti ant mano genties stalo"...   Nepirkau, nu kaip galima... Niekaip. Fui. Tarkim kažkokia žuvis, mėsa, kurią dar teks termiškai apdoroti, dar dar... Bet šioji gražuolė lašiša, pakliūtų į mūsų pilvus su visais virusais ir galgi bakterijomis atsineštomis nuo to prekystalio... 

Aš taip negaliu. Aš negaliu pirkti nesupakuotų bandelių, dešrų, žuvų sudėtų ant prekystalių be pakuočių, aš negaliu ragauti degustacijoms padėtų skanybių. Mano mintys iškarto nupiešia toookius vaizdus... 
Niekaip nesuprantu, kodėl taip leidžiama prekiauti. Ir kodėl žmonės taip pateikiamas prekes perka? 

Komentarų: 8

Improvizacija

Aš taip pat "už"  "Urmą". Tik reikia pardavėją turėt pažįstamą:) Jei mėsos tai stengiuos pirkt pas aukštą moterį tik įėjus tiesiai. Ji savininkė ir tokia švaresnio vidaus. Kada mėsos nešviežios? Sausį ir kai algos išleistos būna. Ir dar....bet čia ko gero kauniečiam daugiau, nes atvažiavėliam susisuka galva toj bazėj. Aš perku ne turguj, o penktam, vienuoliktam,tryliktam sandėly, kur prekiauja vištiena, mėsa:) 

Monika

Buvau aš tada alkana, tądien dar nieko nevalgius. Todėl nusipirkau jogurto. Nesakau, kad bazės yra blogis. Kai galėjau sau leisti, vien dėl sūrio ten važiuodavau. Man tik užkliuvo į akis meluojanti babulka ir ant prekystalio išdėliotos prekės. Nesakau, kad to nebūna kitur. Tiesiog tai buvo tos dienos įspūdis. Ir niras sužinoti, kaip kųtiems patinka tas atvirai gulintis maistas.

Bigudukas

Kas per daug,tas nelabai,apie sterialuma,bet jei jau kokie bzikai mesa kapoja tada ir tie proteinai nelabai,bet,kai per daug sterialu tai pat ne kas,visa silke su galva is backos,manau geriau nei dumo file celofane.
Greiciausiai nuskesciau tam urme is gausos, ir s. prisipirkciau.
Pradedu megti turgu,bet prekybininkai retai "jau zmones buna",kazkada vos ne uzmuse stambi lasiniu prekiautoja,na tarkim lasinius issirinkai uz 18lt kg, ir didelis gabalas,paprasai,kad per pjautu,imsi puse,nureze,perpjauna lasinius per puse ir ijungiama cirko programa,kad va lasiniu paltis jums yra storesne,nei pasiliekanti,motyvas,jau plonesnio smoto neprakalsiu...tai jau kg soktels ir 20lt.
Na dura boba?
Arba kitas,agurku pardavejas,parodomieji agurkai silkiniai,o dezese na jau dziuveseliai,pasirinkti negalima,nes jie dedami visi is eiles,motyvas 10cnt pigesni agurkai,tai kam pirkti dziovintus,ar supuvelius.Geriau jau paalkanauti, normalu frukta issirinkti,nusipirkti,nei maisa rugesio

Monika

Anksčiau prisipirkdavau ir aš visko. Dabar stabdžiai veikia.  
Man tai gaila, kai tos turgaus babcės apgaudinėja pvz senukus... Ai. Nieko aš čia nepakeisiu. 

Bigudukas

:DD,kusplaukiai,gyvaplaukiai pats nekalciausias dalykas maiste,metro ilgio tik nelabai plaukas koks,nesureiksminant gerai,psichologiskai tik nelabai kirsti zirnius su riebaliukais,slyvas kokias,bet jei nematei,sirdies neskaudejo,tuo labiau skrandzio.
O taip labiausiai nepirkamiausia manau yra kokia kepta zuvis prekybos centre,ne vienas ir ne du gerai,kad tik su vee ir su 33 issivercia

Klausimukas

Geriausiai tai pirkt firminėse parduotuvėse, bent man. Juk ir Urme tas pats pardavinėjama, tik ne pigiau. Nors kai kurios kainos tos pačios.eje,man vienas žmogus pasakojo,kad jis itėms maitint neperka fasuoto cukraus prekybcentry, o važiuoja į Arvi parduotuvę sveriamo.Spėkit kodėl? Dabar, įtariu,aš irgi taipdarysiu nors bičių neturiu.

Dėl bakterijų nežinau. Kartais susterilumu galima pralošt, o kartais išlošt. Laimės dalykas. Bet turguje, kur tas pats žmogus pardavinėja ir žalią,ir rūkytą mėsą, rūkytos pirkt nenoriu. Ir išvis labai reikia žiūrėt ką perki.

Klausimukas

Tai ir taip atspėt galima, jog neduoda bitėm, nes jos nuo to cukraus išmiršta. O išmiršta, kadangi fasuotam cukruj būna ir lenkiško prifasuota, nesvarbu, kad ant etiketės lietuviškas. Fasuoja tai pačios "maximos". O lenkiškam cukruj chemikalų daugiau.

Komentuoti