Sveiki atvykę į 1937'uosius

Putinas PAVOGĖ dar vieną pavasarį iš milijonų padorių Rusijos piliečių ir paskutinį - iš Boriso

Komentarų: 18

Monika

Anadien su A kalbejom apie politika...Sakiau, kad galeciau ziuredama i akis putinui ji susaudyti. Slykstu butu, bet tai butinybe. Ir nesakykit niekas, kad zudymas ar smurtas turi tik viena puse. Dabar turim situacija kai butent mirtis leistu atsikvepti visam pasauliui...vieno sliuzo mirtis... Pasaulis stebetinai kantrus ir neveiksnus... Sad

E.

Net labai  skeptiškai vertinant tiesioginį Putino indėlį į šią žmogžudystę, akivaizdu, kad normalioje visuomenėje panašūs dalykai netarpsta. Tam reikia sukurti šalyje tokią atmosferą, kai daugumai žmogaus (net labai šviesaus ir iškilaus) gyvybė ir mirtis tėra statistika. O tokią atmosferą sukūrė tik Putinas ir jo kontora. Arba kontora Putino rankomis.

Ir čia yra pagrindinė jo, kaip valstybės vadovo blogybė.

Rusų vadovų mentalitetą puikiai atspindi maršalo Žukovo žodžiai II pasaulinio karo metu: "Солдат нежалеть. Бабы новых наражают".

Tai ką kalbėti apie opoziciją?

O mūsų bėda ta, kad kaimynų negalime pasirinkti. Jų tiesiog nepastumsi. Todėl viskas kas vyksta ten, mus vienaip ar kitaip įtakoja.

Monika

Su visa pagarba lietuviu k. gramatikos taisyklems, putino pavardes as didziaja raide rasyti negaliu... Labas rytas, beje, Wink kavos? Smile

E.

Rita, čia nėra jokio kategoriškumo. Žmogus, atstovaujantis Lietuvą  turėtų mokėti susikalbėti viena iš  pagrindinių Europos sąjungos kalbų. Kas tame kategoriško?

 Juk vairuotojo be šoferio pažymėjimo ir taisyklių žinojimo niekas į gatvę neišleidžia, tiesa?
 

E.

Rita, kožnas mūsų su trūkumais ir privalumais. Nesigilinant į visokias asmenines simpatijas-antipatijas, vietos po saule tiek reale tiek nete visiems užteks. Kadaise pagaudavau save manant, kad esu per reiklus aplinkiniams, kad jie kažką padaro prasčiau. Paskui suvokiau, kad tai mano asmeninė BĖDA. Kodėl? Nes aš nestatau tiltų, neišrandu vakcinų, nesu visagalis žigolas ar milijonierius. Tai kaip galiu iš šalia esančio reikalauti, kad jis padarytų mano prikliam dėmesiui "atostogas"?

 Matyt, senstu. Liberalėju. Todėl man žmonės darosi vis geresni ir suprantamesni. Iš tiesų viskas paprasčiau. Vidinis mūsų dumblas klampesnis už bet kokį išorinį  košmarą. Su juo - arba tvarkytis, arba ne. Arba apsišikti ir negyventi, arba kabintis už nendrės ir ropštis į saulę.

Klausimukas

Kaltas tik Putinas, o tauta nekalta? Nejuokinkit voverių ir nesitikėkit, kad užtenka tik pakeist šitą "carą" į kitą - geresnį. Beje... nepagalvojat, kad jau mąstot azijatiškai?

E.

Didžioji dalis tautos- "kalta". Kad išrinko (jei taip galima pavadinti) Putiną. O kiti- tik disidentai. O su jais niekas nesiskaito. Tiesiog nušauna, kad netrukdytų gyventi "rusiškame pasaulyje". Kelios kartos turės pasikeisti, kol nebeliks putinų tipažo.

Žalia rūta

Man tas "mokėsi vokiečių kalbos" (ir neišmoko, beje) skamba kaip "ką tik baigė vidurinę mokyklą". Taigia čia politikė, moteris jau ne piemenės amžiaus. Turėjusi ir laiko, ir pinigų mokytis, ir ne bet ko, o to, kas reikalinga karjerai, darbui. Dabar, kai mes pabrėžiam, kad esam Europos dalis, ne Rusijos, mūsų politikė pragydo kaip lakštingala ruskai. Kai santykiai su Rusija gana įtempti ir tos valstybės politika tokia agresyvi. Tai normalu? Valdančiosios partios atstovė demonstruoja savo palankumą agresyviai valstybei. Matyt, laukia. Patys žinom ko.

Tai tarsi patvirtina kai kurių sociologų ir filosofų teigimą, kad ir mes tebegyvenam gulage. Minčių gulage. Lagerio "poniatkės" iš tiesų gajos. Valdžioje ir kasdienybėje. Ir panašu, kad daugumai jos patinka, tinka ir jie nenori gyventi kitaip.

Kalba pati savaime nėra nei gerai, nei blogai. Arba moki, arba ne. Tiesiog svarbu, kur ir kaip naudojiesi savo mokėjimu ar nemokėjimu.

Kieta

žvelkime giliau Smile

simpatijos antipatijos gilios ir kalba čia „ne prie ko“.  Graužinienei prezidente du metus nedavė rankos, nes ši moka tik vokiečių kalbą, o šitą moteriškę (sveikatą) patvirtino be patikros, – migom. Antra vertus  ar taip jau reikia suanglėti ...? Anglėjame sparčiau nei rusėjome, kaip sakė mano gerbiamas  A. Juozaitis, kuo karas Afganistane, kur buvo siunčiame mūsų vyrai, skiriasi nuo karo Irane, kur „atlieka karo misiją“ ? Viskas sumalta, permalta ir patiekta mums knistis, ar BEATKNISIME ?

 

Žalia rūta

Anglų kalbos mokėjimas nereiškia suanglėjimo. Kaip ir rusų kalbos mokėjimas  surusėimo. Greičiau rusų kalba sietina su homo sovieticus, kuriam labai patinka įprastasis gulagas, gana šauniai gyvuojantis ir nepriklausomoje Lietuvoje. Netrgi patobulintas.

Man atrodo, dar yra toks dalykas, kaip vertėjai. Ypač visokiuose oficialiuose susitikimuose.  Juo labiau, kad ir ten, kur dalyvavo ponia ministrė tikrai ne visi mokėjo rusų k., taigi, vertėjų buvo.

Jei Juozaitis nemato skirtumo tarp prievartinio paėmimo į privalomąją karinę tarnybę okupacinėje armijoje, kur už tarnybos verngimą yra baudžiamoji atsakomybė, ir tarp savanoriškai į misijas vykstančių kariuomenės profesionalų, tai ką jau ten su juo ginčytis.

Kieta

Skirtinguose lygiuose kalbame, nesusikalbėsime, jaučiu, o A.Juozaitis per daug padarė sąjūdžio stebuklui ir Lietuvai,  nepradėkime  lygintis ar net kritikuoti Sad

Žalia rūta

Ypač daug Arvydas Juozaitis Lietuvai padarė dirbdamasVyriausybėje A. M. Brazausko patarėju, naudodamas tarnybinį el. paštą laiškų mergoms rašymui. Ne, gerai rašė, nors kiek sentimentaliai ir seilėtai, sakyčiau. Kai atsibodo, pasiunčiau velniop.

Kieta

A. Juozaitį žinau, kaip daugelio man labai įdomių istorinių filosofinių knygų autorių, pjesių Kalanta Salomėja, Širdis VIlniuje... ir daug daug, - ne vardysiu,

o jei laiškai buvo nemalonūs, seilėti tai kam prisimint?  didžiuotis ir kelti savo markę , jei ji tik Juozaičio seilių verta?

Komentuoti