Reketas

Eilinį kartą... O taip norėtųsi kažką gero pasakyti.

Dabar kalėdojimo metas. Bet laikas - pinigai. Jo nešvaisto net ir mūsų kunigas. Priklausome nedidelio miestelio parapijai. Taigi, taupydamas laiką, kurą ir dar nežinia ką, mūsų didenybė kinigas "numelžė" miestelyje gyvenančią anytos draugę. Už anytos šeimą ir už mūsų... Vyro tėvai pensininkai... Tie pinigėliai nesimėto.( Ach taip, suma nei maža nei didelė - nuo šeimos 50 Lt.)  O ir mes... ką žino tas "melžėjas" apie mus? Jis mane matęs lygiai nulį kartų Biggrin Mūsų namuose tebuvęs vieną kartą.
 Ar jau įvestas privalomas mokestis bažnyčiai? Gal aš kažką praleidau? Man tiesiog pikta, kad tokiais poelgiais kunigai ... et, pabaikit patys.  Dievu aš tikiu, bet va, visa tai... verčia burbuliuoti kaip kalakutę Biggrin 

 

Komentarų: 19

Bigudukas

Populiaru jav priklausyti kokiai baznyciai ir aukoti,veliau sarasas viesinamas,kas kiek paaukojo,padeka.
Baznycia ir yra biznierka,ir kur ten ka prisimins,per zmoniu srautus

Asta

buvo neseniai pas mano mama. Klausiu -kiek davei. Sako-kol buvo gyvas tete, duodavo 50 lt, o as dbr viena, tai daviau tik puse. Ji vargse prisibijo kunigu, mat nevaiksto i pamaldas, kurios buna musu kaime du kartus per menesi. Sakau-nueik, prasiblaskysi. O ji- nea ir viskas, sako poterius pamirsau....

Monika

Man tai patiktų, kad suburtų bendruomenę, kad bendrautų, diskutuotų, rūpintųsi bendrai ta bažnytėle ir buitimi. Tada būtų jausmas, lyg esame tos parapijos dalis. O dabar jausmas melžiamos karvės. Tokiu atveju norisi pinigų priėmimo kvito Biggrin  

Žalia rūta

Smalsu pasidarė - kaip ten numelžė tuos pinigus? Atėjo ir sakė - duok ir už save, ir už draugę? Grasino? Na, jei kiekvienam, kuris tik paprašo, duoti... pinigų... kas turi, tas ir atiduoda.

Jei visai rimtai - tai jei -žmonės skelbiasi esantys katalikai, vadinasi, jie prisiima ir tam tikras pareogas - dalyvauti šv. Mišiose ir t.t., taip pat ir aukoti Bažnyčiai. Kaip ir visur, nėra tik kokių teisių, yra ir pareigos. Pagaliau juk niekas neverčia būti katalikais, galima gyventi ir būnant ateistais, agnostikais, kokios kitos tradicinės ar netradicinės konfesijos nariais.

O pajuokaujant - ak, kad taip pas muni kunigas užsuktų kalėdodamas... arbatos išvirčiau. Nu bet neužsuks.

Bet jei iš parapijiečių išlups kokį litą - tegu. Gal tos kelios dešimtys lems, kad parapijietis butelkos bragesnio gėrimo nenusipirks, gal mažiau suris, ir taip sveikatą šiek tiek saugos. O štai kad toliau veiks vaikų dienos centras - jau nauda. Visiems. Tie vaikai, kuriems nepasisekė, kad gimė sudėtingomis sąlygomis ir tenka gyventi su girtaujančiais ar tiesiog nuskurdusiais tėvais, geriau tegu leidžia laiką ne gatvėje.

 

Monika

Jis kalėdojo miestelyje ir parastai be ceremonijų paėmė 100 Lt ir paliko perduoti "plotkeles".  

Dėl  religijos, tėvai kiek žinau prie sentikių... O mes... dar neatradę savosios iki galo. 

Man patiktų, kad užsuktų pas mus, tikrai, nuoširdžiai... Ir arbata pavaišinčiau ir vyno pasiūlyčiau ir medaus lauktuvėms įdėčiau. Man patinka kai žmonės bendrauja, kalbasi. Tiesioginis kontaktas yra gėris... Na negaila man būtų ir pinigų. Žinau, jiems daug kainuoja išsilaikymas, ypač žiemą. Bet vat toks pinigų ėmimo būdas man nepriimtinas. 

Žalia rūta

Jei man kas pasiūlytų 100 Lt, paimčiau. Be ceremonijų. Aiškintis ir gilintis į duodančiojo turtinę padėtį yra keblu, o tiesiai šviesiai klausti, kokios jūsų pajamos, kokių išlaidų turėjote ir t.t - bus palaikyta nemandagumu (švelniausiai). jei duoda, vadinasi, nori duoti. Kad ir už kitus. Jei ta duopdančioji ponia būtų pasakiusi, kad štai tie yra lyg ir sentikiai, o jaunimas dar neapsisprendęs, kaip tuomet būtų buvę?

Norint, kad kunigas užsuktų, gal pirma reikia pas jį užsukti? O gal pasikviesti. Nors nežinau, koks jūsų - gal toks, nuo kurio reikia begti kuo toliau...

Ot "plotkelių" tai dar neturiu. Reikės užsukti kurią dieną bažnyčion, pasiimti. Pas mus namo niekas neatneša, bažnyčioje tam reikalui arba kokia vienuoliukė yra, kuri dar ir Caritas žvakeles parduoda, arba bažnyčios Marija (tokia moterėlė, kuri savanoriškai kasdien būna, be jokio atlygio), arba koks kunigas dar pasipainioja. Už "plotkeles" pinigėlius meti į aukų dėžutę, arba vienuolytei paduodi.

Monika

Čia toks savotiškas tas kunigas. Jis mišiose išvardina kas nedavė ir t.t. Bijo tos senutės jo. 

 

Klausimukas

Tai, kad kunigai po Kalėdų kalėdoja. Dar negirdėjau, kad būtų kitaip   Lol ir nesako, kad būtinai duok 50 Lt, bet kažkiek vistiek reikia duot, nes kunigai tik iš to ir gyvena, kiek iš žmonių susirenka. Beje, jie patys ir į namus nesibrauna, reikia užsiprašyt, kad ateitų. Pvz. vienas mūs kaimynas beveik kasmet kunigą vedžioja po visą gatvę, bet jei pasakytum, kad nepriimsi, tikrai neves. O anksčiau tai išvis ir kunigas savas buvo, beveik kaimynas. Tai po to kalėdojimo būdavo bendros vaišės pas ką nors namuose. Tiesa, vaišės ir dabar būna, tik jau "savų".

Monika

Nu va, praplėtei Klausimuk, savo akiratį. Pas mus visada prieš Kalėdas kalėdoja. Ir dar pasakydavo kurią valandą laukti.

Žalia rūta

Rimtai - kokia forma tas užsiptašymas vyksta? Eiti reikia į bažnyią (kleboniją, kanceliariją ar kaip ten vadinama), siunčiamas laiškas? Yra koks nors įgaliotinis, pas kurį einama ir prašoma? Nejuokauju, smalsu.

Klausimukas

Kaip gali nežinot, jei su kunigu bendrauji?  Reikia eit arba bažnyčioj į raštinę (bet čia seniau), arba į vienuolyną šalia, nes dabar jau ten visais reikalais ne pamaldų metu kreipiasi. O paprašyt gali, kad pas tave vieną ateitų arba kartu ir pas kaimynus. Bet kunigas turi žinot kur eiti, o kur ne. Kaimynas ir vedžioja. Ir, aišku, aš nepatikėjau, kad pas Moniką kunigas braunasi pats. Kokia ten parapija, Elektrėnų? Reiktų paklaust ar ir pas draugę taip be niekur nieko eina.

Monika

Ne Elektrėnų Blum 3 Nesibrauna pats, rašiau, praneša kada atvyks. Jei netingi Biggrin kaip šiemet... 
Kai gyvenau Marijampolėje, taip ir buvo kaip Klausimukas rašo. Tik būdavo apie 3 Karalius? lyg... Ir tikrai pereidavo visus beveik kaimynus. 

Elektrėnų kunigas šunį į bažnyčią vedasi. Tokių cirkų nesu mačiusi. Norėjau ten savo pipirą krikštyti, bet po to... kai pamačiau šunį kartu su kunigu ir išgirdau vardą (Poncijus ar kažkoks toks) pakrikštijom Kernavėje Biggrin 

Kaišiadorių fainuolis yra... Va tiek iš manos parapijos žinių. 

Klausimukas

Taigi neblogas vardas Poncijus. Kaip aš anksčiau nepagalvojau?  Lol Nors, jei turėčiau šunį, greičiausiai jį pavadinčiau Kiciumi.

Žalia rūta

Aš daug ko nežinau. Pvz., jei bendrauju su chirurgu, nežinau, kaip ir ką pjausto... Biggrin

Mieste tikriausiai kiek kitaip viskas - parapijos didesnės, visų apeiti neįmanoma. Yra ir bažnyčios be priskirtų parapijų. Sudėtingiau viskas.

Komentuoti