Pokalbiai prie kavos 2 arba 'tikra istorija'

.....nebegrįš jos....

Jos tėvas neeilines pareigas užimantis alkoholikas, mama paprasta moterėlė dirbanti fabrike. Metai gal 1960 - tieji...Ji baigia vidurinę. Baigia šiokius tokius mokslus. Susitikinėja metai ne pirmi su vaikinu R. Jis mandagus, paslaugus, linksmas. Gal kiek neryžtingas. Sako jai "gal čia ženytis reikėtų". Ji pasiunta. Koks čia pasipiršimas?! Ir ji išvažiuoja į kitą miestą. Sužinojęs jis vejasi traukinį, įšoka į jį ir prašo likti su juo, jis be jos negalįs... Kitame mieste jos laukia kitas gyvenimas. Ten ji sutinka A. Jis išsilavinęs, pasiturinčių inteligentų sūnus. Ir prasideda...dvigubas žaidimas. Kita vertus, koks dvigubas, jei abu jie neapsisprendę...nekonkretūs. Bet jausmas A stiprus, o ir jis į ją kaip katinas į lašinius. Lyg ir meilė. Tik neįvardinta. Čia ir didžiausia klaida. Taip, nuspėti galima, bet...ar galima skaityti kito mintis? Teliks tai retorinis klausimas.
Tai trunka kelis metus. Nieko konkretaus. R atvažiuoja karts nuo karto, A vedasi į šokius, renginius. Vieną dieną ją pakviečia draugai būti jų vestuvių liudininke su ...R. A nuperka jai traukinio bilietą. Ir laukia grįžtančios.
Pirmadienį kaip ir priklauso ji grįžta į darbą. A skambina jai į darbą. Bendradarbės sako, kad ji grįš už kelių dienų, dabar kažkur išvažiavo su vyru. A ištinka pasaulio pabaiga....
O buvo taip. Prieš ceremoniją paėmė jos ir R pasus. Draugai R sako "gana tau senberniauti - vesk" . Vykstant ceremonijai sutuokia ir ją su R. Ji plūsta ašarom. Ir pikta, kad tik tokios tos vestuvės...ir skauda, kad tai R, o ne A. Po trejų metų veda ir A. Dabar viskas, ji ir A abu... Susituokę. Laimingi? Ne. Ji sako, nebuvo laiminga, vis galvojo, kaip būtų buvę su A. A visada galvojo apie ją. Ji tai žino. Kažkaip jie vis rasdavo vienas kitą.
Ir štai kokie 1985...ji kurorte nueina į kiną su dukra. Ir prie jos atsisėda jis. A su šeima. Jis liečia ją kai tik papuola tamsesnė scena. Jausmai stiprūs. Kaip anuomet. Bet draudžiami.
2008...ji pabunda iš miego. A čia. Išsibudina. Ne, nieko nėra. Po kiek laiko ji sužino, A vėžys, tą naktį jis buvo sysidūręs su mirtimi. Juos kažkas vistik sieja...
Kartais jie susiskambina. Po to kelias dienas abiems būna bloga. Jausmas tas išlikęs. Tik garbiame amžiuje tie stiprūs jausmai sveikatos nepriduoda.
***
Dažnas mūsų turi tokių "nebaigtų" istorijų arba klausimų "kaip būtų, jei būčiau"....
Gyvename gal tik kartą... Palinkėsiu kitiems neskriausti nei savęs nei kito, būkim atviri sau ir kitiems, būkime drąsūs ir ryžtingi. Kad netektų ....gailėtis, kad kažko nepadarėme.
P.S. istorija tikra. Aš nenorėjau kartoti Jos klaidų. Todėl esu kur esu. Laiminga.

Komentarų: 8

Monika

Eina sau... Duota žmogui kalbos dovana, smegenų įkrėsta, bet va, gyvenimas gaunasi ištisa painiava... O atrodo, taip paprasta, susėdi, išsakai ko nori, išklausai kito norų... Bet visokios baimės, ambicijos ir t.t.

Monika

Sutuokė tas, kam priklausė. O mintis buvo draugų. R tuo pasinaudojo, nes norėjo jos. Jai suveikė netikėtumas. Be to, jie lyg ir draugavo... Gal tuo baudė A. Bet nubaudė save. Ne mano tai istorija, negaliu žinoti kaip iš tiesų tai buvo.

Žalia rūta

O ji įsitikunusi, kad A ją būtų vedęs? Kažkaip ypatingai karštų jausmų iš jo pusės pasirodė tik jai ištekėjus, kai ji tapo kito. O ligi tol nei aistrų ypatingų, nei noro vesti.

Ta aistra po daugelio metų... ne meilė tai. Tik geidulys. Tik tiek.

Monika

Nu kas ten žino. Tuo metu kai jie susitikinėjo, jis jau užėmė neeilines pareigas, o ji...buvo darželio auklėtoja. Jis gėdijosi to fakto ir pristatinėdavo ją kaip gydytoją ar inžinierę. Tuštybė, sakysit. Pritarsiu. Bet anuomet taip jau būdavo. Aišku, ji baigė mokslus ir tebedirba ir tebėra geriausia savo srities specialistė mieste.
O su vyrais...jau taip ir būna, kai atitenki kitam, juos tarsi žaibas trenkia ir staiga ...praregi.

Žalia rūta

Tai ir yra svabiausia - jis gėdijosi. Kai myli, nesigėdiji.Visais laikais.

Ne tik vyrams būna, kad kai kažkas atitenka kitai (kitam), kyla pavydas. Moterys taip pat siunta. Praregėjimas, taip sakant, ištinka.

Asta

o jei butu istekejus uz A, galbut R butu  laikius savo gyvenimo meile? Juk svetimi vyrai dazniausiai atrodo geresni uz savus

Monika

Gali būti Smile 

O aš ... kai pažiūriu į pažįstamus vyrus, pagalvoju, kad neištverčiau jų Biggrin Vienas bumbeklis, kitas nuobodus pirdyla, kitas užsispyręs, ir t.t.  nei man jie geresniais nei dar kokiais -esniais atrodo. Aš anomalija...:(

Komentuoti