Nurodytas failas public://images_7.jpg negali būt nukopijuotas, nes failo tokiu pavadinimu nėra. Prašome patikrinti ar teisingai nurodėte failo pavadinimą.

Planuok atsakingai

Įvedus į google "planuok atsakingai" - rezultatai susiję su energijos vartojimu Biggrin Įvedus "augink atsakingai" - galima semtis išminties apie vaikų auginimą iki nupušimo. Tik ar nereikėtų pirmiau planuoti atsakingai, kad nereikėtų auginti atsakingai?

Čia plati tema, galima gičytis vien dėl noro prieštarauti ir t.t. Vieni sakys, kad ir taip labai jau viską planuojam, kiti sakys, kad tai gyvybės stebuklas ir bla bla... dar kiti sugalvos dar kažką... Viskam savas laikas. Bet būna ir "nelaikas". O pasėkmės prastokos... Nelaimingos moterys, vyrai vedę ne tas, vaikai "sugriovę" mamų planus, ateitis ir t.t. 

Nesu apsėsta planavimu. Bet vaikų planavimas  man suvokiamas, kaip atsakomybė prieš naują gyvybę. Aš planavau. Nesakau, kad tie, kurie neplanavo elgėsi netinkamai. Tiesiog... Gyvename tokiais laikais, kai sveiko nei oro, nei maisto beveik nėra. Mūsų kūnai negaluoja, mūsų sielos taip pat, nors pripažįstame tai retai. 

Rašiau rašiau ir pamiršau esmę Biggrin Na taip... tos mintys apie planavimą kilo iš pastebėjimų. Štai viena šeima išaugino 5 vaikus. Visi 5 turi turi sveikatos sutrikimų. Ne visi rimtų, bet visgi... Tėvai sulaukę antrojo vaiko jau žinojo, kad yra problemų su genetika. Laimei, tie sutrikimai netrukdo gyventi pilnaverčio gyvenimo, bet galėjo būti ir kitaip. Man įdomu, kodėl žmonės ryžtasi turėti daug vaikų, žinodami, kad nebus visai gerai, kad medikai gero nežada. Meilė vaikams, nemokėjimas planuoti, noras gauti lengvatinius namus (anų gerų laikų pažadai). 

Jautri tema.. Laukiant pas gydytoją šalia sėdėjo moteris su mergaite dauniuke. Mergaitė jau didelė, stambesnė ir už mane. Elgesys atitinka 4 metų vaiko elgesį.   Dabar medicina pažengusi daug... tie dalykai matomi labai iš anksto.Man baisu pagalvoti, kad tie vaikai, kai jų mamų nebeliks... liks visiškai vieni, apleisti kažkokiuose globos namuose ir jų gyvenimas su minimalia prasme pavalgyti ir pamiegoti.. Juk tai baisu. To nelinkės nei viena motina savo vaikui. Bet pagimdydama ji pasmerkia tą vaiką būtent tam, taip?  

Kitas pavyzdys - dvyliktokė. Žinoma, kad neplanavo, juk gyvenimas tik žadėjo prasidėti. Nėštumas papuolė sunkus. Egzaminams ruoštis reikia, įtampa nėštumą komplikavo. Mažylis gimė sveikas, bet baisiai neramus. Studijos tapo neįmanomomis... Ištisas nuovargis, pinigų trūkumas, tėvų nebylūs priekaištai, nebylus vaiko kaltinimas dėl tokio gyvenimo. Ar tai yra laimė? Taip, paaugs vaikas, bus lengviau. Gal. 

O gal tik reikia kartais prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, vardan savo ir kitų ateities? Kad nereikėtų nieko kaltinti... kad gyventume daugmaž laimingi?

Neturiu galutinės nuomonės apie visa tai, ko pripaisčiau. Tebuvo tai tiesiog mintys.  

 

 

Komentarų: 9

Klausimukas

O ką, jei planuotas vaikas daunas gaunasi? Arba auginimui sąlygų po gimimo nelieka? Tada jau gal planuotai utilizuot reiktų?

Šiaip jau, planuot reiktų, bet labiau dėl kiekio. Gal ne taip, kaip kinai daro, bet jau dabar ne tie laikai, kad reikia neribotai "veistis ir daugintis bei pripildyti žemę" perpildytą.

Asta

galiu paguost-dauniukai ilgai negyvena, tad dazniausiai nelieka vieni . Mano galva, gimdyt zinant kad vaikas tures dauno sindroma, ziauriai egoistiska ir tiek. Tipo , noriu vaiko ir tiek, o apie kokybe nepagalvojama....Aplamai tas noras zutbut gimdyt savo vaika-man kazkoks nesveikai susireiksminusiu tevu poziuris. Neduoda dievulis -ir nereikia, vadinas, uzsiimk kazkuo kitu, o nepratesinek savo genoma-jis matomai to nevertas:)

Asta

absurdas-netureje gimti, neturi teises gyventi. Jei jau gime, tegul gyvena. Kas mes tokie? Dievai? Kad nusprestume kam gyvent, o kam mirt? Gal mes patys neverti sito gyvenimo?

Žalia rūta

Su tais "teisingais planavimais" greitai visi išmirtų. Bet tai džiugu, kad yra žmoni, sugebančių VISKĄ numatyti - pasaulines finansines krizes (o gal turinčių pilnus seifus kokių deimantų, juk reikia vaikus aprūpinti, kad nieko nestokotų), stichines nelaimes, apdraudusių savo turtą nuo visko, numačiusių, kokiomis ligomis gali susirgti j dar net nepradėtas vaikas... Ir tikinčių gydytojų neklystamumu.

Monika

Nežinau ar gali būti teisingas planavimas. Bet atsakomybė prieš ateinančias kartas turi būti...  Kažkada ten, kur gyvenau, netoliese buvo troba, sakau troba, nes namu to nepavadinsi. Gyveno ten motina ir du jos vaikai. Dukra auginosi 3ar 4  jau nepamenu pametinukus... Vaikai su vaikštyne (pusmetinukai) duodavosi po gatvelę, kur ir mašinos važiuodavo. Vienas vaikas išgėrė žibalo, kitas... žiemą po ledu su rogutėmis dingo Sad  Nesakykit, kad šitoje vietoje planavimas nepraverstų. Vaikų gaila. 

Dėl to aprūpinimo viskuo... atskira tema. Nepritariu tam lietuviškam požiūriui, kad vaikui reikia viską atiduoti ir jį nuolat remti. Jį reikia paruošti gyventi... o ne gyventi už jį. 

Žalia rūta

Jei rimtai, tai šiandien teko pasikalbti apie švietimo sistemą ir pan. vienoje nelabai tolimoje valstybėje. Pas mus, jei vaikas nežino, kiek bus  2x2, jį gali aprėkti. Ten, jei vaikas sako, kad bus 3, sako - gerai, tu stengeisi, ir atsakei, bet gal dar pagalvokim ir pasistenkim...

Ten ir parduotuvėje kasoje gali dirbti toks, kuris pagal mus yra šiukšlė - truputį apsiseilėjęs, lėtas. Ir nieko, niekas nepyksta. Ir laiškus nešioja nemokantis skaityti, bet, tarim, laiškai jam spec. sunumeruojami, ir jis nuneša juos reikiamu adresu. Keista, bet toje šalyje gyvenama geriau, nei Lietuvoje. Tiek nesveikų, o gyvena...

Monika

Va va... svetimas geresnis ir darbas ir vyras ir šalis svetima geresnė. Negerai, kad pas mus tie lėtesni ir ne tokie gudrūs tūno kažkur. Juk darbo jėgos tos pačios paprasčiausios taip reikia... 

Kai dirbau mokykloje (išdirbau virš 10 metų), kasmet pastebėjau vis silpnesni vaikai ateina. Sunkiai susikaupia, atmintis vienadienė, loginio mąstymo nerasta. Negerai taip. 

 

Žalia rūta

Jei kokioje šal;yje yra kažkas geresnio, kodėl reikia sakyti, kad nėra? Visuomet maniau, kad iš kitų reikia imti ir mokytis to, kas jau išmėginta ir yra geriau. Ir jei žmogus sako, kad tos šalies universitete studentai nesugalvoja, kad reikia nusipirkti kokį kursinį darbą, nusirašyti ar pan., o savoje mieloje šalelėje tai yra įprasta praktika... Žinoma, pas mus geriau.

Monika

Su universitetais mes bent anksčiau buvom totalūs vargšai. UK univere ir biblioteka padori ir bendęabučiai super, sporto salės... net auklę leliukui gali gauti. Praktiniams darbams tobulos sąlygos. Pvz vaikinas, kuriam tvarkiau dokumentus į kriminalistiką, parašė, kad jie "nusikaltimams" tirti turi visą kvartalą su įv imitacijomis.... Danijoje protinga švietimo sistema. Betką norėjau pasakyti, kad nėra tobulos valstybės, kad visose srityse būtų super duper.

Komentuoti