9 mėnesiai

Ištisi ilgi devyni mėnesiai. Vien mintis žudo. O pats procesas... Yra žodis "reikia".

Jau pernai dukra zyzė. Nepasirašiau. Šiemet gal ir laikas. Komunijai. Taigi... Kiekvieną sekmadienį PRIVALOMA eiti į mišias. Po mišių bus paskaitėlė valandos pusantros tėvams. PRIVALOMA. Kur tuo metu kišti vaiką - niekas nepasako. Paskaita vyks bažnyčioje. Bažnyčia miesto pačiam krašte. Miestas Elektėnai. Tuo viskas pasakyta. Kiekvieną ketvirtadienį vaikui paskaita 16,30-17,30. PRIVALOMA. 

Kunigas sako, jei jums negera, nėra poreikio - neikit. Nu jooo. O jei vaikas nori... Reikia gal? Viskas būtų čiki. Esu tikrai pareiginga. Bet žodis PRIVALOMA man kerta per pakinkius. Devyni mėnesiai... Kodėl negalima žmogaus įtraukti į parapijos gyvenimą kitokiu būdu? Kodėl imamasi - PRIVALOMA? 

Giliai įkvepiu ir girdžiu kunigo žodžius: "jei jums nėra poreikio - nedarykite to, nekankinkite savęs". Taip... jis matyt dar neturi vaikų (tikiuosi ir neturės, nedertėtų)... Jis nelabai žino ką reiškia nusip...per dieną ir ryte "komoje" negirdėti žadintuvo....taip, jis nežino kaip laukiamas savaitgalis, kai tik tais rytais dar yra menka viltis pamiegoti... ne, jis nežino kaip mamos nusikala... Juk jam atneša valgyti, jo "sukneles" išskalbia ir išlygina... Aha, jis sako, kad tai ne tik mamų reikalas, kad tai šeimos reikalas. Bet jam netopteli, kad atsivedus ir savo likusią šeimos dalį aš sukelsiu grėsmę jo bažnyčiai Biggrin Mano bamblys gi eina sienom... Aha, žinau, auklėti reikia. Taip taip... 

Kaip lapė su vynuogėm... bandau save nukalbinti "ei, juk bus relaksas, na, pasėdėsi, atsipalaiduosi"... Taip... Tik namuose  šiltai man daug smagiau atsipalaiduoti. Tada aš dėkingesnė būnu Dievui už viską: tą sujauktą tylą, už vaikų sukeltą betvarkę, už rytinę vyro padarytą kavą... nei sėdėdama ten, šaltai, kur neva Dievas arčiau... 

Devyni mėnesiai... 

Komentarų: 5

Asta

pirma mintis buvo- bus leliukas:) Kai mano vaikai mokesi, tai dukra paruose tikybos mokytoja, o sunu pati vesdavau savaitgaliais. Berods trumpiau - keleta menesiu. Manau, reikia aukotis del vaiku-jie tokiam amziuj dar nesugadinti, jie nori eit i baznycia, jiems ten idomu. Bet, aisku, po pirmos komunijos daugiau ir nevaiksciojo.

Monika

Aš pati kai ruošiausi, reikėjo parašus rinkti Biggrin Dabar ir reikės. 

Taip, vaikai nesugadinti, bet jais lengviau ir manipuliuoti... Pliusų tikrai daug, išmoks pareigingumo, nevėlavimo, šiaip atmintis lavinsis mokantis maldas. Kadangi reikės eiti išpažinties, mažiau "išsikalinės" namuose... Bet  vistiek. Maištauja mano dūšia ir viskas. Mieste gyvenant ta procedūra paprastesnė, man daug techninių gausis problemų. Dar turiu savaitę laiko sudėlioti viską į vietas. 

Komentuoti