Klaipėdos pilies džiazo festivalis laukia visų

Jau kitą savaitgalį pajūrį užvaldysiantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis stebins ir žavės ne tik po plazdenančiomis tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos dalyvių burėmis vyksiančiais pasaulinės džiazo muzikos žvaigždžių ir legendų pasirodymais. Po metų pertraukos į jo sceną grįžta vaikų bei jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“.

Jaunimo jubiliejus

Po trumputės pertraukos į Klaipėdą sugrįžtanti vaikų bei jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“ - jau 5-oji. Planuojama, kad šis unikalus renginys į uostamiestį sukvies apie pusantro tūkstančio jaunimo chorų bei ansamblių iš visos Lietuvos.

„Tradiciškai „Jaunoji džiazo banga“ vyks trečiąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio dieną, sekmadienį, kruizinių laivų terminale. Numatoma, kad iš viso į jubiliejinę džiazo dainų šventę atvyks beveik 70 jaunimo chorų ir ansamblių iš skirtingų Lietuvos kampelių“, - sakė šios džiazo dainų šventės koordinatorė Inga Gedvilienė.

„Jaunosios džiazo bangos“ dalyviai scenoje pasirodys ir kartu su pasaulio bei šalies muzikos žvaigždėmis. Šiemet kompaniją jaunimui palaikys JAV soulo ir džiazo muzikos atlikėjas Frenkas Makombas (Frank McComb), klaipėdiečiai Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė.

Džiazuojantį jaunimą išvys ne tik specialiai atvykusieji į jų koncertus, bet ir visa Klaipėda bei miesto svečiai. Prieš pagrindinį pasirodymą, „Jaunosios džiazo bangos“ dalyvių „džiazuojanti“ eisena nuvilnys Klaipėdos gatvėmis. Specialia festivalio atributika pasipuošę vaikai ir jaunuoliai žygiuos nuo Atgimimo aikštės iki kruizinių laivų terminalo.

Daugybė renginių

Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ (birželio 5-8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų burlaivių. Todėl nenuostabu, kad šio festivalio moto - „Gera muzika - geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis“.

Pasak festivalio prezidentės Ingos Grubliauskienės, graži tradicija, kad svariu akordu, skelbiančiu apie jo pradžią, tampa uostamiesčio „Barotti“ galerijoje rengiamos specialios parodos. Šiemet festivalio draugus ir žiūrovus ji vėl kvies pasimėgauti unikalia „Džiazuojančia tapyba“. Per parodos atidarymą jos autorius Sigitas Staniūnas ir muzikantas Paulius Kilbauskas dovanos išskirtinę muzikinę kompoziciją su „gyva“ tapyba.

Džiazo dvasia taip pat pasklis po Lietuvos jūrų muziejų. Delfinariume vyks vokalinė instrumentinė diskusija prie Baltijos jūros apie Baltijos jūrą, kartu skirta ir Pasaulinio vandenyno dienai. Startą renginiui duos delfinų pasirodymo metu koncertuosiantis instrumentinis vokalinis duetas „Miss Jones“, o jį užbaigs visų dalyvių įsiamžinimas sukurtoje gyvoje kompozicijoje - „Džiazuojančios Baltijos jūros paveikslas“.

„Didžiųjų burlaivių burėmis pasipuošęs šiųmetis festivalis, kaip dera prie jūros gimusiam bei augusiam renginiui, svarią duoklę taip pat atiduos jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienio popietę Danės upėje, tarp Pilies ir Biržos tiltų, džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs apie dešimt „Optimist“ klasės jachtų. Vėją tądien gaudys dar tik pradedantys buriuoti mažieji klaipėdiečiai, jauniausiajam iš jų - tik septyneri. Vyks ir bėgimo varžybos“, - pačių įvairiausių renginių gausa džiaugėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalio prezidentė I.Grubliauskienė.

Specialiai Klaipėdos pilies džiazo festivaliui sukurti džiazo ledai ir džiazo kvapas bei džiazo gelis. Jo metu klaipėdiečiai ir miesto svečiai taip pat bus kviečiami paragauti džiazo uogienės, įsigyti džiazuojančių apyrankių ar pasidaryti džiazuojančią tatuiruotę.

„Tikriausiai esame kone vienintelis festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, kuris gali pasigirti specialiai jam sukurtu kvapu ar ledais“, - džiaugėsi I.Grubliauskienė.

Festivalio publikai tradiciškai paruoštas ne tik išskirtinis ir nemokamas muzikinis, pasižymintis muzikos stilių įvairove kokteilis, kurį kruizinių laivų terminalo krantinėje stovinčioje scenoje plaks pasaulinės džiazo muzikos žvaigždės ir legendos, bet ir neatsiejama jo dalis „jam session“. I.Grubliauskienės teigimu, kaip Klaipėda neįsivaizduojama be čia nuolat siaučiančių džiazuojančių vėjų, taip Klaipėdos pilies džiazo festivalis neįsivaizduojamas be savo „jam session“, išsiskiriančių savo unikalia aura ir apipintų aibe nepamirštamų legendų.

Pagal ve.lt

Komentarų: 3

Monika

Noriu, negaliu Sad Ką ir bekomentuoti. Jūra man šią vasarą tik dvėsusios avies sapnas...

Komentuoti