Debilizmui ribų nėra (valkatos užrašai)

Kažkada galvojau, kad ko nors gali nebūti. Tiesiog neįmanoma, sakydavau, galų gale, net ir 
kvailumas turi ribas. Pasirodo ir čia klydau. BŪTI GALI VISKAS.
Tarkim, aš negalėjau įsivaizduoti, kad mokinė gali akiplėšiškai užsirūkyti mokytojos akivaizdoje. 
Maža to, kai ją direktorius už šį poelgį norėjo pašalinti iš mokyklos, lakstyti paskui direktorių su diktofonu ir daryti įrašus, iš kurių vėliau visagalis prokuroras sukurps baudžiamąją bylą. Beje, kalbu ne apie kažkokią eilinę mokyklą, o KTU gimnaziją. Nueikite į jų puslapį ir pažiūrėkite, kiek išugdę tarptautinių olimpiadų prizininkų. Direktorius (dabar buvęs) turėjo kažkokią metodiką, kuri, vien pagal prizininkus sprendžiant, puikiai pasiteisino. Ir... Dabar viso to neliks. Gal kelis metus iš inercijos gimnazija dar laikysis aukštumoje, vėliau taps eiline... Bet čia jau nukrypau į smulkmenas, kas ta gimnazija, kai tuoj turėsim nuosavų tankų. 
Toliau. Ar sveikas žmogus gali pagalvoti, kad galima seksualiai priekabiauti... paveikslais. Pasirodo ir dar kaip gali. Gerai, kad aš savo merginoms eilėraščius rašydavau dar ne tokiais demokratiškais laikais. Tad išvengiau kaltinimo seksualiniu priekabiavimu. Juk, jeigu paveikslu galima, tai eilėraščiu tuo labiau.
O paskutinis vaizdelis, kuris man įrodė, kad šioje šalyje gali būti išvis viskas. Įsivaizduokite, statomas filmas apie tarybinius laikus. Apranga, automobiliai, net automobilių numeriai turi atitikti to laiko dvasią. Ir čia, viduryje filmavimo, įsiveržia "mentai" (policininkais jų pavadinti nekyla ranka) ir... nubaudžia automobilių vairuotojus už tai, kad automobiliai su negaliojančiais valstybiniais numeriais (tarybiniais). Beje, filmas tai apie R. Kalantą. Būtų jis žinojęs... gyvu fakelu būtų mažiau.
Taigi, dabar jau aš tikiu, kad policija gali nutraukti ir bokso varžybas, apkaltindami boksininkus chuliganizmu ar lengvu kūno sužalojimu... Debilizmui ribų nėra.

Komentarų: 30

Valkata

Dėkui, Monika. Galvojau jau niekas neatsakys. Smile

Žinai, man tenka bendrauti su daugeliu žmonių. ir visada aiškinti, kad aš iš tokios šalies, bet valdžios politikai aš nepritariu. Beje, kaip tiksliai išversti:

"Aš - lietuvis, bet nesu nacistas ir nepritariu mūsų prezidentės ir vyriausybės vykdomai užsienio politikai"?

S

Tu pats didžiausias rusiškas nacistas.Gali čia kliedėti apsitriesdamas,visai aišku kas tu per vienas.
Valkata

Saugumui pranešk.

Komentaras puikiai atspindintis temos pavadinimą. Smile

Kieta

nekreipk dėmesio į tą svečią., atsiprašant..Jau net nyko savo bijo, pagiežos  pritvinkęs, kas ne su juo tas rusų agentas. Smile taip nuvalkiota klišė, štampas, užsistovėjęs kūdroje vanduo...

O pas mus dabar Seimui apsaugą skiria, nuo ko? Nuo tų, kurie tą Seimą išrinko. O Jūs, Valkata, kalbate apie ribas. Visos ribos peržengtos.

Valkata

Seniai nekreipiu dėmesio, Kieta.

Buvau pedofilas, vatnikas, runkelis, šunauja... Tai netgi neįdomu. Tiesiog, taip, manau, būna visiems, kurie apie įvykius turi savo nuomonę,- ne grybauskaitės, landsbergio, venckienės, bet SAVO. Tada išgirsti komplimentų. Tiesa, ta nuomonė nebūtinai teisinga, bet ji sava, apgalvota, todėl brangi. Ir ji visada gali pasikeisti, jeigu kalbama argumentais ir faktais, o ne etiketėmis.

O tokie, kaip svečias, paprasčiausi nemąstantys, o tik kartojantys kitų žodžius tipai. Papūgos. Su jais nėra prasmės net diskutuoti,- šiaip švelniai pasityčioji ir eini toliau.

Monika

Tu išversk, aš pataisysiu. Bus naudingiau, nei aš parašysiu.
Aš nepolitikuosiu. Neverta. Bet prie naujo namo būtinai bus vėliavos laikiklis. Anksčiau neturėjom...

Jurmala

net isivaizduot negaliu, kas mentai gali filmavimo metu įsiveržt į filmavimo aikštelę...tikrai idiotizmas...

Valkata

Monika, aš rašau taip:

"I'm from Lithuania. I love my country, but I hate politic Lithuanian President and Government. I hate russophobia and nazism..."

Žalia rūta

Ko jūs vis po tas "aukštas materijas"? knaisiojatės? Ten viskas koncentruota iš tautos gyvenimo. O tautas gyvena štai taip: nusprendžia krikštyti vaikelį. Sutaria dėl datos ir laiko. O po to rašo, kad "žinote, buvome apžiūrėti bažnyčios, ir mus labai sujaudino ir nuvylė, kad taip arti yra kapinės". Štai taip. Ieško bažnyčios be kapinių...

Valkata

Rūta, nereik, kad dėl valdžios nesąmonių kalta Tauta. Ir kad Tauta nusipelno tokios valdžios, kokią turi,- irgi gražus melas. Juk išeitų, kad vokiečiai buvo verti Hitlerio, o mes visi - Stalino...

Yra žmogaus kvailystės, kad ir Tavo pavyzdys apie Bažnyčią, yra minios nesąmonės, kad ir Garliavos įvykiai, ir yra valdžios. Tik vienas esminis skirtumas,- tai kas mums atrodo "valdžios debilizmas" yra tikslingas ir gudrus poelgis įsidėti sau kokius kelis milijonukus eurukų į kišenę. Va, ir visos materijos.

Žalia rūta

Tauta? Nmėgstu šito dalyko. Yra valstybės gyventojai, įvairių tautybių. Nenorėčiau išskirti kažkokios etninės grupės. Visi lygūs, neturi būti lygesnių.

Po šios vasaros klajonių po Lietuvą ir visų rastų nesąmonių (pvz., kai pasodinta nupezusi pušeė yra "meninis projektas", kuriam skirta tikrai ne soc. pašalpa, o autrė kelis mėnesius ganėsi menininkų kolonijoje Nidje; kai Lietuvs dailės muziejus nesugeba per metus pakeisti informacijos savo tnklalapyje; kai turizmo infrmacijos centras internete nurodo direktorės ir buhalterės telefonų numerius, bet nenurodo numerio, kuriuo teikiama informacija; kai...), galiu pakartoti savo bendrakeleivės žodžius - "kol Lietuvoje bus gyvenama principu "api...isk savo artimą ir ką tik gali", tol ir gyvensim sumautai. Vadinasi valdžia yra tokia, kokia gai būti. O kad valdžioje daugiau galimybių api..., tai taip ir turi būti.

Valkata

Manau, kad taip neturi būti. Kodėl taip nėra,- Šveicarijoe, Norvegijoje, galų gale mane nekenčiamoje Anglijoje?

Ir nepainiokim čia tautinių mažumų. Bent Lietuvoje jų tikrai labai maža dalis.

Žalia rūta

Matai, imkim kad ir Suomiją. Ten koks vidutinis Helsinkio universiteto studentas nepirks kursinio darbo. Jis greičiausiai nesupras, kam reikia pirkti. VU studentas pirks. Per daug skirtumų tarp žmonių čia ir ten.

Apie tautybes - 16  proc. yra dėmesi nevertas skaičius? Na taip, visi juk lietuviai. Tik lietuviai čia reikalingi. Pamenu, kaip neseniai  buvo įžeidinėjamas vienas fb pažįstamas. Nx mums ruskiai, kam reikia tkių, dirbančių ne Lietuvoje ir pan. Na, fizikas ne Lietuvoje, dalyvavęs kažkokiame labai svarbiame projekte Lietuvai nereikalingas. Taip, kam mums veržtis į kitas šalis, į pasaulį, virkime savo sultyse. Kad tik pavardė būtų lietuviška.

Valkata

Matai, Rūta, o Tavo pavyzdyje aš nežinau ar tikrai teisus tas suomių studentas. Ne visada sunkiausias kelias yra teisingiausias, ir ne visada legalus kelias yra teisingiausias. Beje, griežtas normų, taisyklių laikymasis kartais atrodo ne mažiau debiliškai. Man pačiam teko matyti, kaip du (atrodytų nekvaili žmonės) užsidėjo saugius batus, geltonas liemenes, šalmus ir... susėdo dirbti prie kompiuterių... Atrodo... patikėk...

Žalia rūta

Matai, suomis studentas mokosi ir jam reikia žinių. Lietuviui gi reikia diplomo, ne žinių. Todėl ir dirbdamas kokioje valdiškoje institucijoje diplomuotas lietuvis dirbs neišmanėliškai. Bet va pinigo užsikalti mokės. Tai juk svarbiausia, ar ne? Tad kokia tauta, tokia ir valdžia. "Apipisk artimą savo", ir būsi teisingas lietuvis. 

Tie minėti su liemenėmis ir šalmais - ar jie blogia dirbo kompu nei jei būtų be liemeni ir šalmų? Ne? tai kokios problemos. Tegu laikosi instrukcijų, tai geriau, nei nesilaikyti, pvz., laipioti stogais be jokių saugos priemonių.

Kieta

Rūtele Žalioji, "Apipisk artimą savo", ir būsi teisingas lietuvis.

na, pirmą dalį nuo kažko nukopijavai, tiek to, – bet išvada būsi teisingas lietuvis.???? pasilik sau.

Esi stipriai įklimpusi į afišuojamą lietuvišką tautiškumą, o rašai, kad tautiškumas svetimas. Plūduriuoji paviršiuje, ir Orvelo romantiškos gelmės kol kas Tau nepasiekiamos...

Žalia rūta

Pas mus reklauojamas Orvelo arklio gyvenimas, jeigu ką. 

Tautiškumas - juk ne aš jį pabrėžiu. Aš tik įvardiju tai, kas vyksta teritorijoje, vadinamoje Lietuva. Savęs neprisikiriu grynakraujų lietuvių padermei. Tikriausiai todėl ir nepritampu.

Valkata

Rūta, orvelas visą savo internetinį gyvenimą buvau aš. Tik aplinkybės ir liga pavertė mane valkata, tiesa, tiesa ir svarbiausia mea culpa, mea culpa... Tad ne visai supratai Kietą.

Aklas normų laikymasis - gėris? Oi... Žinai, maniau skelbti kitą temą, bet dabar artimiausiu laiku priminsiu "Hanso ir jo sergančios žmonos dilemą", rašiau kažkur tai, bet seniai, o ir dalyviai buvo kiti.

Dėl kursinių, nusirašinėjimų ir žinių... Buvo manojoj Alma Mater, toks Buškevičius, taip, taip, tas kur dabar į šviesią ateitį veda jaunalietuvius. Dėstė jisai TSKP istoriją, ir vis pabrėždavo,- "geram gydytojui nežinoti partijos istorijos daugiau negu gėda, toks išvis neturi būti gydytoju". Painiojosi man tie suvažiavimai, ir aš ten labai negarbingai nusirašiau. Ir matai... jis buvo teisus, gydytoju ir netapau. Tad... keblu su tom žiniom. ir ne visos jos taip jau reikalingas. Netgi yra posakis,- aukštoji mokykla išmoko naudotis informacija. Ir žinai, aš su šita teze sutinku.

Monika

Mums tiesiog reikia laiko. Kaip valstybei. Ir neteisinga LT lyginti sh skirtingos istorijos šalimis. Čia kaip moterį lyginti su vyru. Absurdas. Kažkada nusistovės viskas. Dabar mes vis dar bandymų, reformų klystkeliuose. Ir maištavimai naudos neduos.

Valkata

Monika, ir dėl visko kaltas "sovietinis mąstymas" ar ne? Tai va, mieloji, nėra tokio dalyko. Paprasčiausia nėra. Jo nebuvo net tarybiniais laikais. Niekas netikėjo, nei kad kada nors bus pastatytas komunizmas, nei "amžina tautų draugyste ir proletariato vienybe", nei kitais propogandos perliukais. O dabar jau praėjo 25 metai. Naujas įprotis,- fiziologinis ar psichologinis, formuojasi per 21-35 dienas, 25 metų tam nereikia. Tuo labiau, kad jo ir nebuvo.

Beje, "sovietinis mąstymas" jau tautinės propogandos legenda. Paskutinis valdžiažmogių argumentas, kai nepadeda "priešas". Kas tada kaltas dėl visų mūsų nelaimių? Žinoma, ne JIE. Kaltas "sovietinis mąstymas". Ir su juo reikia kovoti, ir jį nugalėti. Bėda ta, kad NĖRA ką nugalėti, nes tokio dalyko paprasčiausia nėra. Čia kaip pagauti juodą katę tamsiame kambaryje, kai jos ten nėra. Nors... aš neperšu savo nuomonės, jeigu jums patinka,- gaudykite juodą katę. Bet geriau pagalvokite. Savo galva, o ne propogandinėmis klišėmis.

Monika

Nesupratai manęs. Nesvarbu. Aš tik sakau, laiko reikia. Ir taip... mąstymas kaltas. Man Erlickas patinka "Norite būti laimingi? Sakau jums - būkite!". Ar pan. Tai va... žinai. Viskas mąstyme , požiūryje. Nesiplėsiu. Reikia pietus eiti daryti....

Valkata

Supratau, reikia pozityviai mąstyti. Nesvarbu, kad AIŠKIAI MATAI, kad viskas eina blogyn. Vis tiek reik mąstyti pozityviai. Well, apie pozityvų mąstymą aš irgi parašysiu, tai plati tema.

Monika

Yra du variantai. Pasiduoti ir nepasiduoti. Žinau kaip atrodo "pasiduoti". Patikėk, daugiau to patirti nenoriu. Bet rekomenduoju patirti.

Valkata

Monika, kokie mes gabūs ir "kieti" bebūtume, kartais teks pasiduoti. Ir  aš ne kartą esu pasidavęs. Tik... žmogus turėtų vertinti save ne pagal tai, kiek kartų krito, bet pagal tai kiek kartų sugebėjo atsikelti.

Klausimukas

Orvelai, teisybė, taip ir yra. Bet tik valdžią kaltinti kvaila.Tada išeitų, kad vyksta viskas kaip iš to vaikiško filmuko, kur "drakonas nugalėtas, šlovė drakonui". O iš tikro... valdžia tai nesikeitė dar nuo Stalino laikų.  visur valdžioje tie patys arba jų vaikai.

Beje, kad tauta neatsilieka debilizmunuo valdžios, o netgi ją pralenkia, turiu dar vieną pavyzdį. Kažkokia grupė užsisakiusi žvaigždžių stebėjimą Molėtų observatorijoj pakėlė triukšmą, kad dėl apsiniaukusio dangaus jiems žvaigždžių neparodė.

Valkata

Bet juk taip ir yra. Kalbam, kad iškovojom kažkokią laisvę, nepriklausomybę... O iš tikrųjų rusišką drakoną pakeitė tautinis drakonas. Tai VISKAS kas pasikeitė.

Komentuoti