Sveiki sugrįžę į save!

Kasdienis „skambutis“ į horoskopų skiltis žiniasklaidos kanaluose Jums įprastas, tarsi pasirąžymas atsibudus? Na, jei nesirąžote, vadinasi, senstate, nes jūsų raumenų ir gyslų jėga jau negali pasiūlyti norimo potencialo. O jei vis dar ieškote savo dienai laimių-nelaimių prognozių (kliaujatės labiau astrologų iškalba, nei jų išprusimu kur kas tikslesniuose kosmo-astro dalykuose), tai šis trumputis PRIMINIMAS sugriaus ne tik stereotipus apie Jus, bet ir Jus supančius žmones.

Pažintinis ir švietėjiškas portalas NASA SpacePlace primena, kad žvaigždynų (taip pat ir zodiako) padėtis Saulės ekliptikos atžvilgiu nuolat keičiasi dėl precesijos. Ką tai reiškia?

Šis mokslinis pastebėjimas sukėlė audringą reakciją moteriškoje spaudoje: „NASA pirmą kartą per 2000 metų atnaujino astrologinius ženklus! 86 procentai moterų pasikeitė zodiako ženklas!“. Itin tikinčioms horoskopais net teks keisti...sutuoktinį!

NASA SpacePlace paprastai išaiškina, kad astronomija ir astrologija – visiškai skirtingi dalykai. Astrologija jokiu būdu nėra mokslas. Neįrodyta, kad astrologija nuspėja ateitį ar nustato asmenį pagal jo gimimo datą. Tačiau žmonės linkę kliautis astrologų prognozėmis, nes pasakos bet kuriuo atveju nuteikia pozityviai. Tiesa, itin sunkiais atvejais tikintys astrologų pranašystėmis ne tik renkasi partnerius pagal horoskopą, bet ir finansinius, buitinius klausimus palieka spręsti žvaigždėms…

NASA SpacePlace atsako, kas yra zodiakas ir jo žvaigždynai.

Zodiakas (iš graikų k. „apskritimas iš gyvūnų“) - tai prieekliptinė juosta, kurioje stebimas metinis Saulės judėjimas. Juosta tam tikru nuoseklumu padalyta į dalis. Tuo metu, kai Saulė juda eklipsėje, įvairūs žvaigždynai periodiškai keičia savo padėtį šiaurės ar pietų ekliptikos atžvilgiu. Ekliptika apima 13 žvaigždynų: tai dvylika įprastų ženklų ir Gyvatnešis, tačiau pastarąjį astrologai nusprendė dėl patogumo ignoruoti.

Kai Žemė, Saulė ir žvaigždynai esti vienoje tariamoje linijoje, astrologai teigia, kad „Saulė yra tokiame ar anokiame žvaigždyne“.

Senovės astronomai nevisiškai suprato dangaus kūnų judėjimo ir neįsivaizdavo Visatos dydžio, bet  stebėjimų pagrindu sudarydavo sistemas, patogias to laiko papročiams, vietovei. Tiesiog kitaip negalėjo būti, nes Žemė dar buvo neatrasta  Smile  Žmones visada domino dangaus kūnai ir reiškiniai, o gilios vaizduotės dėka, astrologija harmoningai įsiliejo į daugelį senųjų religijų.

Žmonės įsivaizdavo, kad žvaigždynai – tai simboliai, iliustruojantys mitus, pasakojantys jų dievų istorijas ir sakmes. Senovės religijų atgarsiai aidi ir dabar šiuolaikinėse informavimo priemonėse, kaip astrologų pranašystės, horoskopai.

Dar prieš 3000 metų senovės Babilone buvo naudojamas dvylikos mėnesių kalendorius, pagrįstas Mėnulio fazėmis. Todėl buvo patogu padalinti zodiaką į dvyliką dalių, atitinkančių tuos mėnesius.

Babilono šaltiniuose minimi 13 ženklų, tačiau palikta tik 12. Bet ir kai kuri iš to dvyliktuko negalėjo tinkamai „įsipaišyti“ į 1/12 skirtą metų dalį. Pavyzdžiui, Saulė keliauja per Mergelės žvaigždyną 45 dienas, per Skorpioną – 7, o per Gyvatnešį – 18 dienų. Todėl visą tai su(pa)prastino, o Gyvatnešį išvis pašalino iš zodiako.

Praėjus 3000 metų padėtis kiek kitokia, nes sukantis Žemei, stebima Žemės ašies 25800 metų periodo precesija. Ji vyksta dėl Mėnulio gravitacijos, Saulės įtakos ir Žemės gelmių tankio skirtumų.

Pritaikius precesijos pataisas, dabartinis horoskopo ženklų išdėstymas yra toks:

Ožiaragis: sausio 20 – vasario 16

Vandenis: vasario 16 – kovo 11

Žuvys: kovo 11 – balandžio 18

Avinas: balandžio 18 – gegužės 13

Jautis: gegužės 13 – birželio 21

Dvyniai: birželio 21 – liepos 20

Vėžys: liepos 20 – rugpjūčio 10

Liūtas: rugpjūčio 10 – rugsėjo 16

Mergelė: rugsėjo 16 – spalio 30

Svarstyklės: spalio 30 – lapkričio 23

Skorpionas: lapkričio 23 – lapkričio 29

Gyvatnešis: lapkričio 29 – gruodžio 17

Šaulys: gruodžio 17 – sausio 20

 

Tik nesakykite, kad toks išdėstymas Jums netinka wink

Komentarų: 4

Monika

Visada žinojau, kad esu vandenis Biggrin vandenio su niekuo nesumaišysi. Net datos nežinodamas, atskirsi Smile Tik..jau prognozėmis tai netikiu nei iš tolo. Kaip pasiklosiu, taip išmiegosiu..

Si

O aš patenkinta, bile kitaip, ir horoskopų skaityt nereikia, nes man jų nerašo. "Gyvatnešis – ženklas, kuris nugalėjo karmą." - liuks, tebūnie, šitas man patinka  Biggrin

Komentuoti